יש לך שאלה?
בקרוב יתקבל פטור

יש קול ויש עונה


אייקון וואצפ אייקון פייסבוק אייקון לינקדאין אייקון מייל

משרדי ממשלה וגופים ציבוריים מפרסמים קולות קוראים לתמיכה כספית ועזרה בפרויקטים ספציפיים ובנושאים כלליים שברצונם לקדם ברשויות המקומיות - איך תדעו שלא פספסתם? מערכת חדשה מבית משכ"ל מרכזת את הקולות הקוראים לפי קטגוריות ותחומים, מאפשרת ניהול חכם של משימות ושולחת את הכול לתיבת הדוא"ל שלכם

מהטמעת אנרגיה ירוקה ועד חוג שחמט לכל ילד, ממלגות לסטודנטים ועד תמיכה בפרויקטי פינוי-בינוי, מעידוד התיירות במרחב הכפרי ועד מתקנים לספורט תחרותי – הקול הקורא הוא הדרך של משרדי הממשלה והקרנות הפילנתרופיות להעניק תקציבים מיוחדים לרשויות המקומיות. אלא שלא תמיד הקול הזה נשמע, ולא אחת חולף התאריך האחרון מבלי שהוגשו כלל בקשות לתקצוב. את הבעיה הזאת פותרת מערכת חדשה מבית משכ"ל, שלא רק מרכזת ומסננת את הקולות הקוראים, אלא גם דואגת לנתב אותם אל תיבת הדוא"ל שלכם עם פרסומם.

"Cal Kore" מבית משכ"ל מציגה עבורכם את הקולות הקוראים באופן ברור, מסודר וידידותי למשתמש, עם אפשרות לבחור נושאי עניין מתוך מנעד רחב של קטגוריות. הקולות הקוראים מפורטים בצירוף קהל היעד לבקשה, תנאי הסף, הדירוג הסוציו-אקונומי הזכאי, תאריכי התחלה וסיום, פרטי התקשרות ודרכי הגשה.

אבל זאת רק ההתחלה: הגרסה הבאה של המערכת תכלול גם ממשק ניהול משימות והנפקת דו"חות. שיאפשר שיתוף ידע ברמה מחוזית או ארצית, כמו גם תפעול מקביל של כלל הגורמים הרלוונטיים בעירייה או במועצה עצמה: מהנדס העיר, הגזבר, המחלקות האמונות על התחום ועוד. כמו כן יוצגו במערכת סרטונים ויפותחו פורומים לייעוץ ועבודה משותפת.         

 

כל הקולות, כל המשימות

איך כל זה החל? "אחת הבעיות בשלטון המקומי היא שהכספים אשר מוקצים לטובת הרשויות המקומיות מאת משרדי הממשלה, מפעל הפיס, רשות מקרקעי ישראל, עמותות או קרנות שונות, אינם מנוצלים ואינם מגיעים ליעדם. ותושבי הרשויות לא נהנים ממירב המשאבים להם הם זכאים, מסביר עו"ד אלי לוי, המשנה למנכ"ל במשכ"ל. "לאחר שיחות עם ראשי רשויות רבים אשר שיתפו אותנו בבעיה, החלטנו במשכ"ל להרים את הכפפה וכחברה בבעלות השלטון המקומי, בחרנו לפתח מערכת חכמה לאיתור סינון ומשלוח קולות קוראים ולספק באמצעותה את השירות לבעלי התפקידים השונים ברשויות המקומיות".      

במסגרת אפיון המערכת, ועל מנת  להבין טוב יותר את צרכי ה"שטח", קיימה משכ"ל שיח וערכה שולחנות עגולים עם הגורמים הרלוונטיים בעשרות רשויות מקומיות. "שליש מהעבודה של ניהול קול קורא הוא לאתר אותו, למלא ולהגיש את כל המסמכים", אומר עו"ד עירן בן משה, מנהל הפיתוח העסקי בחברה. "החלק הקשה יותר הוא לדאוג שהפרויקט אכן יוצא לפועל, לבצע את כל ההתחייבויות מול הגורם המתקצב ולוודא שהכסף מגיע בסופו של דבר לקופת הרשות".

כדי לסייע בתהליך הקים בן משה את קהילת מנהלי הקולות הקוראים וממצי המשאבים. "מרגע שהקהילה הוקמה היא כבר שייכת להם, והם עושים בה שימוש כרצונם. אנחנו רק קישרנו ושיתפנו את הצרכים והפתרונות. "המטרה שלנו", הוא מזכיר, "היא להקל ככל האפשר על העבודה השוטפת של הרשות המקומית. אנחנו שואפים לרכז לבעלי התפקידים השונים כמה שיותר משימות תחת קורה גג אחת, כך שבסופו של דבר הם יוכלו למלא בה את כל הנדרש לפרויקט מרגע האיתור ועד להגעתו בשלום של השקל האחרון.

 

קוראים לכם לנסות

הנושאים שמציגה המערכת הם במלוא רוחב היריעה. 28 הקטגוריות לבחירה וסינון הן: חינוך, תרבות, תחבורה, ספורט, בינוי, תשתיות והנדסה, שפ"ע וחזות העיר, איכות והגנת הסביבה, דת, רווחה, ביטחון, בטיחות בדרכים, גינון, נכים, מלחמה בסמים, שיכון ודיור, קליטה ועלייה, תיירות, חדשנות טכנולוגית, נוער וצעירים, מתנ"ס, קשישים וגמלאים, מוזיאונים, חופים, וטרינריה, מחשוב, חקלאות וכן פארקים. כל קול קורא מאפשר לעקוב, לשתף (דרך וואטסאפ או אימייל) ולקבל מידע נוסף ותזכורות.    

השימוש במערכת הוא ללא עלות. בכניסה הראשונה מתבקש המשתמש למסור את פרטיו, שם הרשות או התאגיד העירוני שהוא משתייך אליו ותפקידו. רק גורמים הקשורים לרשויות, לשלטון המקומי ולמועצות השונות מורשים לעשות שימוש בשירות. כדאי מאוד להירשם ולהתרשם מיישומי המערכת ומשלל הקולות הקוראים, שמחכים לכם ממש עכשיו.

כניסה למערכת cal kore

 

יכול לעניין אותך גם